Упркос бајковитом старту првенства, шампион Србије је завршио јесење борбе на најгори могући начин – поразом од вечитог ривала у последњем колу и падом на другу позицију. Такав успех Партизан је чекао две сезоне, кад је на клупи црно-белих седео Александар Станојевић, а омогућио му је то израелски стручњак Барак Бахар кога је руководство Црвене звезде за крах у Лиги шампиона (само један бод) и лоше резултате у првенству, окарактерисало директним, за сада и једним кривцем.
Испоставило се да су главе Бахару дошли порази од градских ривала Партизана, Чукаричког и Вождовца. Ту треба додати и реми са вицепрваком ТСЦ-ом.
А, имао је Израелац све, чинило се на старту – свлачионицу, раскошан списак новајлија, који му је омогућила агилна управа, бројне сараднике из своје земље и импозантне резултате. Редом су падали Војводина, Напредак, Младост и Спартак. Прва израелчева мина био је Вождовац, тад су директне грешке његових изабраника кумовале поразу на вештачкој трави, која је увек предност клуба са ТЦ „Стадион”.
Није Израелац тражио алиби, прихватио је одговорност. У наредном колу подигао је тим и савладао Нови Пазар. Међутим, нови проблеми за Бахара и његов стручни штаб уследили су у наредна два кола, кад су Чукарички и ТСЦ, показали зубе и откинули три, односно бод.
Са ове дистанце Израелцу није одговарало што је вечити дерби планиран за 27. септембар одложен, јер мала је вероватноћа да би црвено-бели у три везана меча остали без ремија или победе. У наредних десет кола Звезда је остварила максималан учинак, али је све покварила на крају поразом од Партизана.
Бахар је пружио шансу 25 играча и двојици голмана. Владимир Лучић једини је био актер свих мечева, стигао је Београђанин и да се упише у стрелце. Омри Глазер, репрезентативац Израела, пропустио је само један меч, кад га је заменио искусни Зоран Поповић. Осман Букари, љубимац навијача је на трећем месту по броју одиграних мечева – 16. Поред њих тројице Израелац је на десет и више утакмица шансу указивао 11 адута.
Звезда је под Бахаром постигла 46 голова. Најбољи стрелац је млада нада Јован Мијатовић. Посебну пажњу омладински репрезентативац је привукао хет-триком у тријмфу на гостовању Спартаку. Стигао је талентовани шпиц и два пута да асистира саиграчима. Други најефикаснији међу црвено-белима је репрезентативац Обале Слоноваче Жан Филип Красо са седам голова. Истакао се и са две асистенције. На трећем месту је још један интернационалац Питер Олањинка са шест погодака и једном асистенцијом. Пут до мрежа ривала пронашло је још 12 аквизиција црвено-белих.
Што се оцена тиче, које су давали извештачи нашег листа, само су двојица Бахарових првотимаца заслужила укупну оцену изнад седмице. Најбоље оцењен, али на мањем узорку (десет мечева) је Мирко Иванић. За 709 минута колико је провео на терену постигао је четири гола за просечну оцену 7,15. Други најбоље оцењени, са четири меча више у односу на терену, је млади Јован Мијатовић са просечном оценом 7,14. Да буде високо оцењен омогућило му је осам голова. „Шестице” предводи Ин Бом Хванг, на 12 утакмица сакупио је 765 минута за коначних на јесењој паузи 6,95.
Без оцена остала су само двојица Бахарових изабраника Урош Кабић, иако је играо на три меча, и Иракли Азаров, сада члан Шахтјора.

Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.