Манчестер јунајтед, Манчестер сити, Челзи, Арсенал, Ливерпул и Тотенхем први су у априлу 2021. напустили Супер лигу суочени са жестоким противљењем навијача и државе због намере да се придруже рушењу фудбалске пирамиде.
Грешна шесторка се од тада примирила, али Супер лига не мирује. Енглески Сан је открио да је су представници компаније А22, власника Супер лиге са седиштем у Мадриду, покушали да подмите неколико британских министара како би олабавили стеге који спречавају енглеске клубове да се придруже Реалу и Барселони, јединима који су остали привржени непожељном такмичењу.
Према наводима листа, сви су одбили понуђену сарадњу са Супер лигом. Имена политичара који су остали доследни енглеском фудбалском наслеђу нису позната, осим Луси Фрејзер (на слици), секретара за културу. спорт, медије и дигитализацију, која је упутила писмо Бернду Рајхарту, директору компаније А22.
- Став владе Уједињеног краљевства се није променио. Ми не подржавамо отцепљено такмичење које нема подршку навијача и које угрожава наслеђе и финансијску позицију енглеског фудбала. Предлог Супер лиге представља егзистенцијалну претњу нашој националној игри. Енглески фудбал је вековима напредовао захваљујући својој инхерентној драми, тријумфима аутсајдера, страственим ривалствима и заједничкој заједници коју негује. Ови квалитети нису случајни. Они су фундаментални за њен успех. Спорт је ништа без навијача, а Влада Велике Британије схвата њихове ставове изузетно озбиљно - написала је Луси Фрејзер.
Супер лига није случајно контактирала британске министре. После одлуке Европског суда правде да је УЕФА незаконито казнила клубове који су формирали Супер лигу, премијер Велике Британије Риши Сунак најавио је закон који ће спречити клубове да се самовољно придруже такмичењу ван оквира Фудбалске асоцијације, УЕФА и ФИФА.

Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.